Kush jemi

Domenica 3 Dicembre 2023: prima Domenica di Avvento.

Mercoledģ 6 Dicembre 2023, ore 20,45: Gruppo Adulti su "Atti degli Apostoli".

8 dicembre - Immacolata Concezione B. V. Maria S. MESSA ore 18.45

10 dicembre - II Domenica di Avvento S. MESSA ore 18.45

16 dicembre RITIRO DI DESERTO E FRATERNITĄ c/o Villa Concordia – Teolo - ore 9.30-14.00

17 dicembre - III Domenica di Avvento CONCERTO DI NATALE ore 17.30
S. MESSA ore 18.45

24 dicembre - IV Domenica di Avvento
S. Messa ANTICIPATA a
Sabato 23 dicembre ore 18.45DA LUNEDI' A GIOVEDI'
Preghiera di Lode ore 7.45

Vespro ed Eucaristia ore 19.00

VENERDI'
Preghiera di Lode ore 7.45

Eucaristia ore 8.00

Ogni lunedģ sera alle ore 18.15: gruppo giovani.

Ritiro a TeoloJemi nje komunitet me studente universitare, ex-studente, docente e te rritur te interesuar ne boten universitare. Vijme nga ane te ndryshme te Italise e te botes: ne kishe kemi nje perkushtim te veēante per "te larget" (shqiptare, franceze, polake, rus por edhe siciliane, puljez, kalabrez e sarde).

Jemi te animuar nga feja ne Jezu Krishtin, e besojme ne premtimin e tij "Ku janė dy ose tre tė bashkuar nė emrin tim, aty jam edhe unė, midis tyre".

Nese edhe ti i beson ketij premtimi te Zotit, ose gjithsesi je ne kerkim, atehere je e mirepritur o i mirepritur mes nesh. Mundesh, per te krijuar nje ide, ti hedhesh nje sy aktiviteteve te ketij viti, mund te zbulosh ku jemi ose si te na kontaktosh.

Bashke me Kishen e me te gjithe ata qe operojne ne pastoralen universitare te diogjezes se Padoves takohemi ne nje kishe te vogel ne qender te Padoves e kerkojme, bashke me disa klerike, te degjojme, te lutemi, te jetojme e te shpallim fjalen e Zotit.

Eshte nje eksperience here impenjative, por dhe e kendshme e argetuese: te presim.

[P]